KRALIN SOYTARISI

ESKİ ZAMANLARDA SOYTARILIK BİR MESLEKTİ. KRALIN EĞLENMESİ İÇİN ELİNDEN GELEN NE KADAR SOYTARILIK VAR İSE YETENEKLERİNİ KULLANIR KRALINI MUTLU EDEBİLMEK İÇİN BÜYÜK ÇABALAR SARF EDERLERDİ. YOKSA KELLESİNİN KOPACAĞINI BİLİRDİ. O YÜZDEN HERKES SOYTARI OLAMAZDI...

 

GÜNÜMÜZ DE 21 Cİ YÜZYILA GELDİĞİMİZ HALDE KRAL DA YOK FAKAT SOYTARILAR ÇOĞALDI. MAALESEF BUNLAR İNSANLARI GÜLDÜRMÜYOR SİNİR EDİYOR. İŞ BİLMEZLER YALAKALIK SOYTARILIK YAPARAK EL PENÇE DİVAN DURARAK MAKAM MEVKİİ UĞRUNA OLMAYAN KARAKTER VE KİŞİLİKLERİNDEN TAVİZ VEREREK YÜKSEK GÖREVLERE TALİP OLUYORLAR. İNANMADIKLARI HÂLDE YALAKALIK MARİFETMİŞ GİBİ VERİLEN GÖREVLERİ EMİR SAYARLAR. DEMEZLER Kİ BENDEN SONRA GELECEK NESİLE ESERLER BIRAKAYIM. SADECE ESERLERİNİ ÇALARLAR BİRDE BU ARSIZLAR HIRSIZLAR SOYTARILAR MAALESEF DEĞER GÖRÜRLER. ONLARDA KENDİLERİNİ ASLA VAZGEÇİLMEZ SANIRLAR. BİR GÜN GÖZDEN DÜŞÜNCE ETRAFINDA KİMSE KALMAZLAR. BU SEFER BU DUYGULARA ALIŞAN SOYTARILAR ROLLERİ DEVİR ALIRLAR.

HER ZAMAN SÖYLÜYORUM NEYİ İYİ BİLİYORSANIZ O İŞİ YAPIN İŞİN EHİL İNSANIYSANIZ SİZE HERKES İHTİYAÇ DUYAR DEĞİLSEN BİR GÖREV ALABİLMEK İÇİN SEN SOYTARILIK YAPARAK GÖREV ALMAYA ÇALIŞIRSIN. HAKSIZ ULAŞTIĞIN YERLERDE EMEKLERİ İLE ÇALIŞANLARA AHKAM KESERSİN. BİLMEZSİN Kİ ARKADAN DUA ETTİRECEKKEN KÜFÜRLER YERSİN. UNUTMA HİÇ KİMSE EBEDİYEN ZİRVEDE KALAMAZ KAİNATIN TEK YARATICISI VARDIR. O DA YÜCE RABBİMDİR. 
MAALESEF HER MESLEK GURUBUNDA İNSANLARIMIZ BOZULUYOR İNSANLIK BOZULUYOR.HAK ETMEYEN İNSANLAR MAKAM MEVKİ SAHİBİ OLUYORLAR. KENDİLERİNİ ADAM SANIYORLAR. BİLMEZLER Kİ SOYTARILIK BİR SANATTIR. GÜNÜMÜZDE İSE SAHTEKARLIK DOLANDIRICILIK AHLAKSIZLIK İŞ BİLMEZLİK HAİNLİK VB. 
DEĞERLİ VATAN SEVDALILARI BAYRAK SEVDALILARI EVLAT SEVDALILARI UNUTMAYIN ATALARIMIZ BİZLERİN RAHAT YAŞAMALARI İÇİN BU VATAN UĞRUNA ŞEHİT OLDULAR. BİZLER ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GELECEKLERİ İÇİN UĞRAŞ VERELİM DOĞRU YETİŞTİRDİĞİMİZ BİR ÇOCUK ÜLKEYİ BELKİDE DÜNYAYI KURTARACAKTIR. 
O YÜZDEN EĞİTİM DE SPORDA SANATTA FEDA EDİLECEK HİÇ BİR BİREY YOKTUR. ÇOCUKLARIMIZI VE GENÇLERİMİZİ GELECEĞE DAHA İYİ HAZIRLAMAYA ÇALIŞMALIYIZ. HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEYİN GELECEĞİMİZİ KÜÇÜCÜK MENFAATLER SATMAYALIM. SENİN BÜYÜK GÖRDÜĞÜN ALLAH İÇİN KÜÇÜCÜK UNUTMAYIN HEPİMİZ 5 METRELİK BEZ İLE GİDECEĞİZ ZENGİN FAKİR YOK İYİ İNSAN KÖTÜ İNSAN VAR TERCİH SİZLERİN. KRALIN SOYTARILARINA SELAM OLSUN. DEVRAN DÖNER İŞSİZ KALIRSINIZ.
HERKES MUTLU HERKES UMUTLU OLSUN. ÇALMAZSANIZ HERKESE YETECEK RIZIK VAR. DOĞRULUK AYNANIZ OLSUN CENNET CEHENNEM BU DÜNYADA DA VAR. AHİRETTE DE İLAHİ ADALET VAR. 
BU DÜNYADA YAPTIKLARINLA ANILACAKSIN AHİRETTE HESAP VERECEKSİN. O ZAMAN SEVGİNİN SAYGININ HOŞGÖRÜNÜN OLDUĞU YERDE MUTSUZLUK UMUTSUZLUK OLURMU. İŞİNİ SEVEREK YAPANLARA EHİL İNSANLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM HEP BİRLİKTE BARIŞ VE KARDEŞLİK YOLUNDA OLALIM. KISA BAŞARILAR KÜÇÜCÜK MENFAATLER UĞRUNA GELECEĞİMİZİ YOK ETMEYELİM. UNUTMAYINIZKİ BİZLERİN BU ÜKEDEN BAŞKA ÜLKESİ YOK GİDECEK HALİMİZDE YOK. 
HERKESE BAŞARILAR DİLİYORUM......

RECEP SALİH İLKER 
YAŞAMKENTİLKERSPOR KULÜBÜ BAŞKANI