Çayyolu Derbisi Kardeşçe Bitti

U19 Ligi 4.grup’ta Yaşamkent İlkerspor ve Çayyoluspor karşı karşıya geldi. Aynı antrenman sahasını
paylaşan kardeş kulüpler olan iki takımın mücadelesi seyircilere keyifli anlar yaşattı.

90 dakika yüksek tempoda geçen maçta her iki takımda birbirine üstünlük sağlayamadı ve maç 2-2 eşitlikle sona erdi.

Yaşamkent İlkerspor’un gollerini Ertuğrul Aykut ve Bican Berk Yılmaz atarken, Çayyoluspor’un golleri Onur Karsavan’dan geldi.

Aldıkları bu beraberlikle ligde namağlup lider konumda olan Yaşamkent İlkerspor’un Antrenörü Kürşat Uzun, “Baştan sona yüksek mücadele göstererek Ligde namağlup liderliğini sürdüren oyuncularımla gurur duyuyorum, lig sonunda önde tamamlayan takım olmak için mücadele ve isteğimizi göstermeye devam edeceğiz. Kardeş takımımız Çayyoluspor’a sonraki maçlarında başarılar
dilerim” dedi.

Kardeş kulüp olarak bilinen iki takımın mücadelesinde 2 kez öne geçip üstünlüğünü koruyamasa da seyircilerden tam not alan Çayyoluspor Antrenörü Mehmet Nas, “Her iki takımın oyuncularını da performanslarından dolayı tebrik ediyorum. Maçı izleyenlere de bizlere de keyifli bir maç izlettiler.Kürşat ve Rauf hocamı da böyle bir takım kurdukları için ayrıca tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Bir babanın 2 evladı mücadele etti”

Her iki kulüple de ilgilenen Yaşamkent İlkerspor Kulüp Başkanı Recep Salih İlker, “Her iki takımım ile gurur duyuyorum. İki takım hocalarımı tebrik ediyorum. Kora kor mücadele sergileyen sporcularımızı ayrıca tebrik ediyorum. Bir babanın ayrı bir gururu iki evlat mücadele etti. Dostluk, kardeşlik, centilmenlik ve fair-play kazandı” dedi.